Oslabená imunita

Oslabená imunita

Pri prudkých výkyvoch počasia je telo výrazne oslabené. Cítime sa unavení, máme problémy s imunitou, hrozí nám ochorenie horných dýchacích ciest. Oslabenú imunitu mávajú predovšetkým deti, ktorých imunitný systém ešte nie je plne rozvinutý, a seniori, u ktorých je imunita už do istej miery opotrebovaná. Týka sa to ale doslova každého z nás:

  • Viete že imunitu oslabuje fyzická námaha?
  • Viete, že imunitu oslabuje psychické napätie a stres?

Čo urobiť pre posilnenie imunity?

Mali by sme upraviť svoj jedálniček, fyzicky byť primerane aktívni, obmedzovať stresové situácie a vhodným spôsobom otužovať svoj organizmus. Predovšetkým v situáciách, kedy máme zníženú obranyschopnosť, ako je tomu teraz na jeseň, majú svoje nezastúpiteľné miesto vitamíny, probiotiká a enzýmy. Probiotiká priaznivo ovplyvňujú črevnú mikroflóru. Vitamíny, ktoré organizmus nevyrába, a preto musíme dbať na ich pravidelný prísun, sa stávajú v našom tele dôležitou zložkou enzýmov. A bez enzýmov by nemohli prebiehať žiadne biochemické procesy, bez nich by neexistoval život.

Enzýmy – režiséri imunitného systému

Niektoré enzýmy v našom tele modulujú a riadia správne fungovanie imunity. Dokážu ju naštarovať a zvýšiť jej obranyschopnosť a v správnom okamihu zas vedia jej aktivitu utlmiť. Udržiavajú tak imunitný systém v zdravej rovnováhe. Ak je ale naša imunita oslabená, podporíme činnosť enzýmov, ktoré riadia imunitné pochody v našom tele, dodaním obdobných enzýmov zvonka.

Pomoc pre ľudí už cez 40 rokov

Najznámejší enzýmový liek Wobenzym si ľudia vo svete kupujú už viac ako 40 rokov. Na Slovensku je k dostaniu viac ako 20 rokov. Podľa najnovších výsledkov prieskumu renomovanej agentúry AISA napr. v Českej republike z vlastnej skúsenosti pozná Wobenzym už 20% opýtaných alebo ich známych či príbuzných. 90% z tých, ktorí Wobenzym užívali, s ním boli spokojní. Každým rokom pribúda počet ľudí, ktorí si chcú osobne overiť účinnosť tohto lieku, aj tých, ktorí si ho kupujú opakovane. Wobenzym pomáha pri liečbe širokého okruhu ochorení – pôsobí proti zápalom, opuchom a poruchám imunity. Zhruba tretina zákazníkov ho užíva na posilnenie oslabenej imunity.

Sila enzýmov

Na rozdiel od iných liekov prírodné enzýmy nezasahujú proti prejavom alebo pôvodcovi určitého ochorenia, ale mobilizujú imunitný systém, aby sa organizmus s ochorením alebo jeho hrozbou vysporiadal čo najlepšie sám.

O polovicu menej infekčných ochorení

Účinnosť Wobenzymu je preukázaná v rade štúdií u nás aj v zahraničí. V Českej republike bol napríklad podávaný 346 deťom, ktoré trpeli opakovanými zápalmi dýchacích ciest – zápalov hrtanu a nosohltanu, angínami, zápalmi prínosných dutín, priedušok, či stredného ucha. V priebehu jedného roka po záhajení podpornej liečby Wobenzymom poklesol priemerný počet ochorení týchto detí v porovnaní s predchádzajúcim rokom bez Wobenzymu o viac než polovicu. Spotreba antibiotík sa v sledovanej skupine znížila dokonca o viac než dve tretiny. Podobne dobré výsledky s týmto liekom má z vlastnej skúsenosti aj rada dospelých, ktorí v dôsledku dlhodobej oslabenej imunity trpeli opakovanými zápalmi dýchacích ciest.

Kedy začať s liečbou?

Pretože posilnenie oslabenej imunity je dlhodobý proces, zodpovedá tomu aj spôsob podpornej terapie. Osoby s oslabenou imunitou by mali začať užívať Wobenzym v období, kedy sú najviac ohrození – teda na jar alebo na jeseň, pri zvýšenej fyzickej alebo psychickej námahe alebo strese – a to po dobu niekoľkých týždňov. Pokiaľ už niekoho virózy alebo angíny sužujú, vyplatí sa začať užívať enzýmy čo najskôr, pretože okrem potrebného posilnenia imunity Wobenzym pomáha tiež rýchlejšie zvládnuť ochorenie dýchacích ciest a skracuje tak dobu liečby. Pri podávaní antiobiotík podporuje ich prienik do tkanív a zvyšuje účinok. V období rekonvalescencie po skončení ochorenia je účinnou obranou proti ich prípadnému opakovaniu alebo prechodu do chronického stavu.