Zápaly v oblasti nosa, krku a uší, horných a dolných dýchacích ciest

Tieto ochorenia sú časté predovšetkým u detí a znovu pribúdajú s tým, ako starneme. U niektorých jedincov sa často opakujú a môžu prechádzať do chronického stavu. Najčastejšie bývajú angíny, zápaly hrtanu a nosohltanu, nádchy, zápaly vedľajších nosných dutín, priedušiek či stredného ucha. U týchto opakovaných ochorení je vhodná podporná liečba Wobenzymom. Pôsobí proti otoku sliznice, zlepšuje odtok a transport hlienu. U zápalov priedušiek vplyvom Wobenzymu dochádza k skvapalneniu hustého hlienu a k jeho lepšiemu odkašliavaniu. Wobenzym je možné s výhodou použiť tiež pri liečbe antibiotikami, pretože uľahčuje ich prienik do ťažko prístupných tkanív a zvyšuje ich účinnosť.

Najdite si svoju lekareň

Štúdie

V roku 2003 bolo na 14 pracovištích detských lekárov v Českej republike provedeno zpětné hodnotení výsledkov podporné liečby Wobenzymom u detí s opakovanými zápaly dýchacích ciest. Zahrnulo celkem 346 detí, u ktorých liečba prebehla v letech 1996-2002. Statisticky bolo srovnávané, kolikrát dieťa stonalo a kolikrát muselo užívať antibiotiká v priebehu 12 mesiacov pred zahájeniam podporné liečby Wobenzymom s obdobím 12 mesiacov od okamžiku zahájenia tejto liečby.
V roku po zahájenia podporné liečby Wobenzymom poklesl v srovnání s rokem pred jej zahájeniam průměrný počet ochorení na jedno dieťa z 5,3 na 2,2 (pokles o 58%) a počet nasazení antibiotík u jednoho dieťate sa v průměru snížil z 2,7 na 0,8 (pokles o 68%). Neznamená to ale, že antibiotiká bola nahrazena Wobenzymom. Jejich spomožno sa snížila preto, že sa omezil počet a závažnosť ochorení vyžadujících nasazení antibiotík.

Dávkovanie

Pri zápaloch v oblasti uší, nosa, krku, horných aj dolných dýchacích ciest sa podává Wobenzym v dávce 3 x 3 až 3 x 5 dražé denne až do ustúpenia príznakov (v počátku liečby dáváme prednosť vyšší dávce).
U zápalových ochorení Wobenzym nenahradzuje liečbu antibiotikami, ale zvyšujú jej účinnosť.

Kde kúpiť


Enzymoterapia, Imunita, Online Lekáreň Pilulka24.sk

Facebook

Liek pre vnútorné použitie. Čítajte pozorne príbalové informácie.
Inzertné stránky spoločnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003
Generálny partner Českej lekárskej akadémie pre rok 2004.
Prevenzym.cz   Phlogenzym.cz   Mucos.cz   Wobenzym.cz   Lymfedem.cz
Právne súvislosti - Login