Zápaly v oblasti krku, nosa a uší

Zápaly v oblasti nosa, krku a uší, horných a dolných dýchacích ciest

Tieto ochorenia sú časté predovšetkým u detí a znovu pribúdajú s tým, ako starneme. U niektorých jedincov sa často opakujú a môžu prechádzať do chronického stavu. Najčastejšie bývajú angíny, zápaly hrtanu a nosohltanu, nádchy, zápaly vedľajších nosných dutín, priedušiek či stredného ucha. U týchto opakovaných ochorení je vhodná podporná liečba Wobenzymom. Pôsobí proti otoku sliznice, zlepšuje odtok a transport hlienu. U zápalov priedušiek vplyvom Wobenzymu dochádza k skvapalneniu hustého hlienu a k jeho lepšiemu odkašliavaniu. Wobenzym je možné s výhodou použiť tiež pri liečbe antibiotikami, pretože uľahčuje ich prienik do ťažko prístupných tkanív a zvyšuje ich účinnosť.

Najdite si svoju lekareň

Štúdie

V roku 2003 bolo na 14 pracovištích detských lekárov v Českej republike provedeno zpětné hodnotení výsledkov podporné liečby Wobenzymom u detí s opakovanými zápaly dýchacích ciest. Zahrnulo celkem 346 detí, u ktorých liečba prebehla v letech 1996-2002. Statisticky bolo srovnávané, kolikrát dieťa stonalo a kolikrát muselo užívať antibiotiká v priebehu 12 mesiacov pred zahájeniam podporné liečby Wobenzymom s obdobím 12 mesiacov od okamžiku zahájenia tejto liečby.
V roku po zahájenia podporné liečby Wobenzymom poklesl v srovnání s rokem pred jej zahájeniam průměrný počet ochorení na jedno dieťa z 5,3 na 2,2 (pokles o 58%) a počet nasazení antibiotík u jednoho dieťate sa v průměru snížil z 2,7 na 0,8 (pokles o 68%). Neznamená to ale, že antibiotiká bola nahrazena Wobenzymom. Jejich spomožno sa snížila preto, že sa omezil počet a závažnosť ochorení vyžadujících nasazení antibiotík.

Dávkovanie

Pri zápaloch v oblasti uší, nosa, krku, horných aj dolných dýchacích ciest sa podává Wobenzym v dávce 3 x 3 až 3 x 5 dražé denne až do ustúpenia príznakov (v počátku liečby dáváme prednosť vyšší dávce).
U zápalových ochorení Wobenzym nenahradzuje liečbu antibiotikami, ale zvyšujú jej účinnosť.