Wobenzym

Chlamýdie – zákerný nepriateľ

chlamydie

Chlamýdiová infekcia = závažný problém pre zdravie ženy aj muža.

Chlamýdie sú veľmi nebezpečné baktérie, ktoré šíria v tele človeka infekciu. Chlamýdie sa liečia antibiotikami. Ale tie nie sú vždy dostatočne účinné!

Pomôcť môže liek Wobenzym

Chlamýdie

Ochorenie chlamýdiami je mimoriadne neústupné a často sa opakuje, alebo pretrváva v chronickej forme. Neliečená chlamýdiová infekcia môže u žien spôsobiť zápal orgánov malej panvy, cysty na vaječníkoch, predčasný pôrod, nákazu plodu počas tehotenstva a prenos zápalu na oči či pľúca plodu. Chronický zápal môže viesť až k neplodnosti, a to nielen u žien, ale aj u mužov!

Zo začiatku o ochorení často ani nevieme

Infekcia, ktorú vyvolávajú chlamýdie, sa stala v posledných dvadsiatich rokoch najrozšírenejšou sexuálne prenosnou chorobou osôb vo veku od dvadsať do štyridsať rokov. Jej zákernosť spočíva predovšetkým v tom, že nemá výrazné príznaky. Asi 50% žien a 80% mužov nepozoruje vôbec žiadne príznaky. U žien sa môže vyskytnúť bolesť v podbrušku, bolesť pri pohlavnom styku a pri močení.

Ako sa môžeme nakaziť

Chlamýdie sa môžu do tela dostať nielen pri nechránenom pohlavnom styku s nakazeným partnerom, ale napr. aj pri priamom kontakte s kontaminovanými obliečkami, uterákom a pod. Preto je najlepšou prevenciou vyhýbať sa náhodným sexuálnym partnerom a nechránenému sexu, dodržiavať zásady intímnej hygieny a používať len vlastné obliečky a uteráky. Už pri minimálnom podozrení na infekciu je potom potrebné vyhľadať lekára, ženy gynekológa, muži urológa.

Liečba infekcie, ktorú vyvolávajú chlamýdie

Hlavným liekom proti chlamýdiám sú antibiotiká. Musia byť nimi liečení obaja partneri, aby sa zabránilo „pingpongovému efektu“ opakovaného vzájomného prenosu ochorenia. Zároveň je potrebné dobrať celú dávku antibiotík až do konca a vždy dbať na pokyny lekára.

Antibiotiká nie sú vždy dostatočne účinné

Problémom je, že chlamýdie niekedy bývajú veľmi neústupné a nie vždy je hneď prvá liečba antibiotikami účinná. Ak v organizme pretrváva pôvodca ochorenia, zápal sa môže opakovať a často prechádza do chronického stavu.

Wobenzym pomáha zlepšiť účinok liečby

Enzýmový liek Wobenzym umožňuje pri súčasnom podávaní s antibiotikami ich lepší prienik do zápalom zasiahnutých tkanív, a tým zlepšuje účinok liečby. Wobenzym tiež výrazne znižuje riziko prechodu zápalov do chronického stavu. Pri neústupných infekciách, ktoré vyvolávajú chlamýdie, Wobenzym výrazne zvyšuje účinnosť liečby a pravdepodobnosť vyliečenia.

Kde kúpite Wobenzym za najlepšie ceny?

Vyberajte z preverených lekární

Príklad klinických štúdií

Skupina žien s gynekologickými zápalmi a mužov so zápalmi močových ciest vyvolanými chlamýdiami bola liečená antibiotikami, druhá skupina s rovnakým ochorením dostávala k antibiotikám aj Wobenzym. V skupine pacientov liečenej len antibiotikami bolo vyliečených 61,4% osôb, zatiaľ čo v skupine, ktorá dostávala aj Wobenzym, sa podiel vyliečených zvýšil na 92,3%. A čo bolo zvlášť významné: vďaka posilneniu imunitného systému u žiadneho z pacientov z tejto skupiny nedošlo v priebehu troch mesiacov k opakovaniu zápalov.

Účinnosť podpornej liečby Wobenzymom u infekcií, ktoré vyvolávajú chlamýdie, potvrdili aj výsledky monitorovania z roku 2006 v Českej republike. Polovica z 32 pacientov (16 mužov a 16 žien z partnerských párov), u ktorých bola zistená akútna infekcia vyvolaná chlamýdiami, bola liečená iba antibiotikami, druhá polovica párov užívala po dobu dvoch týždňov ako podpornú liečbu aj Wobenzym v dávke 3 × 5 tabliet denne.

Za štyri týždne po doužívaní antibiotík boli u každého vykonané kontrolné výtery. Z tých, ktorí užívali iba antibiotiká, bolo úspešne vyliečených približne 52% sledovaných osôb, v kombinácii s Wobenzymom stúpla úspešnosť liečby na viac ako 81%.

Podobné výsledky boli v poslednej dobe dosiahnuté aj pri ďalších štúdiách pacientov.

Odporúčané dávkovanie

3×5 tabliet za deň do vymiznutia príznakov, zvyčajne po dobu 3 týždňov. Podávanie sa začína zároveň s užívaním antibiotík a pokračuje aj po jeho ukončení.

Wobenzym sa musí užívať nalačno, nikdy s jedlom, teda najmenej 2 hodiny po poslednom jedle. Po užití Wobenzymu ešte najmenej ďalšiu pol hodinu nejesť, aby sa liek nezmiešal s jedlom. Nerozhryzené tablety zapiť najmenej 250 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka).

Pozor! Nesprávne užívanie lieku môže výrazne znížiť účinok liečby.

Pre úspešnú liečbu urogenitálnych chlamýdiových infekcií je vždy potrebná liečba všetkých sexuálnych partnerov!

Za dobu používania Wobenzymu v liečebnej praxi neboli zaznamenané pri tehotenstve a dojčení žiadne závažné vedľajšie účinky u dieťaťa ani u matky. Enzýmy z Wobenzymu neprestupujú do materského mlieka. Rovnako ako u iných liekov by malo byť podávanie Wobenzymu pri tehotenstve a dojčení konzultované s lekárom.

Upozornenie: Wobenzym nenahradzuje liečbu antibiotikami, vhodne ju však dopĺňa. Posilňuje účinok antibiotík, podporuje ich prienik do postihnutých tkanív a zlepšuje efekt liečby.

Aké balenie Wobenzymu kúpiť?

Odporúčaná veľkosť balenia v závislosti na celkovej dobe užívania 1 x 300 tbl. alebo 2 x 200 tbl.