Wobenzym

Podporte imunitu proti chrípke a chorobám z prechladnutia

Pri oslabenej imunite hrozí, že ľahšie dostaneme napr. chrípku, ktorú vyvolávajú vírusy, alebo angínu, ktorej pôvodcom sú baktérie. Veľký význam majú v našom tele proteolytické enzýmy, lebo pomáhajú zaisťovať rovnováhu a správne fungovanie imunitného systému. Pri problémoch s imunitou je namieste podporiť náš obranný systém podávaním podobných enzýmov zvonka.

Viete, ako rýchlejšie zvládnuť ochorenie? Liečbu možno účinne posilniť!

Začarovaný kruh oslabenej imunity

Ľudia s oslabenou imunitou sú unavení a náchylnejší k viacerým chorobám vírusového i bakteriálneho pôvodu – prechladnutie, chrípka, ochorenia dýchacích ciest a najrôznejšie zápaly. Prekonanie týchto ochorení imunitu ešte viac oslabuje, najmú ak nedodržiavame rady lekára a snažíme sa chorobu „prechodiť“. Začína sa začarovaný kruh, kedy je oslabená imunita príčinou ochorenia, ktoré ju ešte viac oslabí. Choroba sa opakovane vracia a prináša ďalšie, čím ďalej závažnejšie riziká a komplikácie.

Kto je najviac ohrozený?

Hlavným problémom vysokej chorobnosti a častého opakovania choroby býva oslabená imunita. Mávajú ju predovšetkým deti, ktorých imunitný systém ešte nie je plne rozvinutý a starší ľudia, u ktorých je do istej miery opotrebovaný. Našu imunitu ohrozuje aj prehnaná fyzická námaha a vyčerpanie, rovnako psychické napätie a stres.

Čo môže pomôcť?

Nezastupiteľné miesto majú látky ako sú vitamíny, probiotiká a enzýmy. Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré sa dostávajú do tela z potravy a priaznivo ovplyvňujú črevnú mikroflóru, pôsobiacu na sliznicu čreva – významnú zložku imunitného systému v ľudskom tele. Vitamíny, ktoré naše telo netvorí, zúčastňujú sa látkovej výmeny najčastejšie ako súčasť enzýmov, bez ktorých by sa nemohli diať žiadne biochemické procesy – bez enzýmov by jednoducho neexistoval život.

Veľký význam enzýmov

Niektoré enzýmy v našom tele riadia správe fungovanie imunity. Avšak v období, kedy je organizmus oslabený a nedokáže sám zvládnuť napr. silný zápal, je dôležité prijímať enzýmy zvonka. Zabraňujú vysokej chorobnosti a častému opakovaniu ochorení, čo by mohlo mať nepriaznivý vplyv jednak na naše zdravie, ale aj na celkovú kvalitu života. Najznámejším enzýmovým liekom, ktorý posilňuje oslabenú imunitu a pôsobí proti zápalom a opuchom, je Wobenzym.

Posilnime oslabenú imunitu!

Nás imunitný systém je napádaný stále rafinovanejšími spôsobmi, objavujú sa nové ochorenia, rastie počet alergikov. Skutočne sa neoplatí podceňovať prevenciu a ochranu nášho imunitného systému, a to zďaleka nie iba z finančného hľadiska – aby sme neboli odkázaní na vyplácanie nemocenských dávok. Zdravie máme všetci iba jedno a je na každom z nás, ako sa o oň budeme starať.

Podporte liečbu pri týchto ochoreniach: