Zápal: spoločný znak mnohých ochorení

Enzýmy pomáhajú pri liečbe ochorení spojených so zápalom

Zápal ako prirodzená obrana organizmu

Mnohé zdanlivo odlišné choroby a zdravotné problémy majú pri bližšom skúmaní jeden spoločný znak: zápal. Akútny zápal je obranný mechanizmus tela proti vonkajším a vnútorným škodlivým vplyvom. Je to prirodzená reakcia nášho tela na poranenie alebo rôzne patogény (vírusy, baktérie), ktorá slúži na ich prekonanie a odstránenie. Zápal je tiež spôsob obnovy poškodených tkanív.
Zápalová reakcia je komplexný proces, na ktorom sa podieľajú viaceré zložky imunitného systému. Môže byť sprevádzaná vonkajšími prejavmi, ako je horúčka, zvýšená srdcová frekvencia alebo opuch. Chronický zápal však môže prebiehať aj skryto, nepozorovane. Cieľom zápalovej reakcie je odstrániť príčinu a zabrániť jej šíreniu, spustiť primeranú imunitnú odpoveď, obnoviť poškodené tkanivo a obnoviť vnútornú rovnováhu organizmu.

Pozor na chronický zápal

Zápal ako bezprostredná reakcia na prebiehajúce nebezpečenstvo je preto prirodzenou reakciou organizmu, ktorá má liečivé účinky. Problém nastáva, keď je imunitný systém aktivovaný vonkajšími faktormi na dlhší čas. V dôsledku tejto neustálej pohotovosti imunitného systému sa môžu vyčerpať imunitné rezervy organizmu, imunita sa oslabí, protizápalové reakcie nie sú dostatočne silné a organizmus upadá do chronického zápalu.

Priebeh zápalu urýchľujú enzýmy

Precízna koordinácia a spolupráca rôznych zložiek imunitného systému je nevyhnutná pri imunitnej a zápalovej reakcii. Pri vývoji „komunikačného jazyka“ imunitného systému zohrávajú kľúčovú úlohu enzýmy – špeciálne typy bielkovín, ktoré riadia a urýchľujú biochemické procesy v ľudskom tele. Každý enzým je špecialista, ktorý sa zúčastňuje len na vybraných procesoch. Medzi nimi nájdeme skupinu enzýmov, ktoré pôsobia práve ako tzv. signálne molekuly imunitného systému koordinujúce imunitnú odpoveď.

Wobenzym: liek na urýchlenie liečby zápalu a posilnenie imunity

Enzýmy nachádzajúce sa vo Wobenzyme pomáhajú zabezpečiť rovnováhu imunitného systému tak, aby zápal prebiehal rýchlo a účinne. Vďaka špeciálnej kombinácii enzýmov je Wobenzym vhodným prostriedkom na problémy spôsobené zápalovým procesom – od chronických zápalov dýchacích ciest cez reumatické ochorenia až po zápaly urogenitálneho traktu.
Wobenzym* obsahuje kombináciu enzýmov, ktoré pozitívne ovplyvňujú zápalovú reakciu, majú schopnosť podporovať imunitu a do určitej miery aj znižovať bolesť. Na rozdiel od tradičných protireumatických a protizápalových liekov Wobenzym urýchľuje samoliečebný proces organizmu namiesto potláčania zápalu ako prirodzenej obrannej reakcie. Enzýmy sú schopné pomáhať tam, kde to telo najviac potrebuje.

Ochorenie dýchacích ciest

Wobenzym posilňuje imunitný systém

Prečítať článok

Úrazy a operácie

Wobenzym skracuje dobu liečby a zmierňuje bolesť

Prečítať článok

Choroby pohybového aparátu

Wobenzym zlepšuje hybnosť kĺbov a mierni bolesť

Prečítať článok

Gynekologické zápaly a zápaly močových ciest

Wobenzym znižuje opakovanie choroby

Prečítať článok

Ďalšie použitie Wobenzymu

Wobenzym pomáha v liečbe ochorení, ktoré sprevádza zápal či opuch

Prečítať článok

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.