Fibrocystická mastopatia

Wobenzym zmierňuje bolestivosť a zmenšuje cysty

Fibrocystická mastopatia alebo cysta v prsníku

Mnoho žien trápia bolesti v prsiach spojené s tvorbou zdurenín a zatvrdlín v mliečnej žľaze. Tieto ťažkosti, ktoré sa často zvýrazňujú v období pred menštruáciou, nazývame fibrocystická mastopatia. Do prsného tkaniva sa ukladá fibrózne väzivo a vznikajú drobné hmatné cysty v prsníku, ktoré môžu byť sprevádzané zápalom. Medzi charakteristické prejavy fibrocystickej mastopatie patria citlivosť prsníka, bolestivosť a pocit ťažkosti. Symptómy sa väčšinou vyskytujú týždeň až desať dní pred začiatkom menštruácie a s koncom menštruácie opäť mierne odznejú. Cysty v prsníkoch môžu meniť svoju veľkosť, a dokonca sa môžu zmenšiť do tej miery, že sa stanú nehmatnými.
Porucha je vo väčšine prípadov spôsobená ženskými pohlavnými hormónmi. Ochorenie sa preto objavuje u žien v plodnom veku (cca 25 – 45 rokov) a mizne po poklese hladiny pohlavných hormónov počas prechodu. Predpokladá sa, že svoju rolu hrajú aj ďalšie faktory ako genetika či nedostatok niektorých vitamínov.

Súčasťou osobnej hygieny každej ženy by preto malo byť samovyšetrovanie prsníkov. Vďaka pravidelnému samovyšetrovaniu svoje prsia dokonale poznáte, a môžete tak veľmi skoro odhaliť akúkoľvek odchýlku od predchádzajúceho stavu. 

S liečbou fibrocystickej mastopatie pomáha Wobenzym

Ťažisko liečby fibrocystickej mastopatie by malo byť zamerané na stabilizáciu hormonálneho systému v ženskom tele.
Od nepríjemných symptómov fibrocystickej mastopatie môže priniesť úľavu tiež liek Wobenzym, ktorý optimalizuje priebeh zápalov tak, aby prebehli čo najrýchlejšie a bez následkov. Vďaka unikátnej kombinácii enzýmov zmierňuje bolestivosť cýst a pôsobí na ich zmenšenie. Úspešnosť tejto liečby potvrdili kontrolované klinické štúdie.

Dávkovanie Wobenzymu pri fibrocystickej mastopatii.

smejúca sa žena

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.