Gynekologický zápal a zápal močových ciest

Wobenzym znižuje recidívu ochorenia

Gynekologické zápaly: príčiny

Gynekologický zápal je obrannou reakciou organizmu na pôsobenie kvasiniek a baktérií, menej často aj vírusov a iných pôvodcov v oblasti vonkajších a vnútorných pohlavných orgánov ženy. Intímne oblasti žien a prostredie vnútri pošvy sú prirodzene osídlené baktériami, z ktorých niektoré tu dokonca zohrávajú kľúčovú úlohu – baktérie zo skupiny laktobacilov udržujú normálne pH intímnych oblastí, t. j. kyslé pH okolo 4 – 4,5. Táto prirodzená rovnováha vaginálneho prostredia je však veľmi krehká. Ak sa prirodzené pH zmení, zvyšuje sa riziko infekcií, pretože v takomto prostredí sa môže dariť rôznym patogénom.

Ďalšie informácie o gynekologických zápaloch nájdete na stránke v tejto časti.

Zápal močových ciest: veľmi časté ochorenie žien

Okrem gynekologických zápalov ženy často postihujú aj urologické zápaly, t. j. uretritída, cystitída a niektoré typy zápalov obličiek (pyelonefritída). Tieto ochorenia sú oveľa častejšie u žien ako u mužov, a to z jednoduchých anatomických dôvodov – príčinou je kratšia močová rúra aj kratšia vzdialenosť medzi konečníkom a močovou rúrou. Baktérie, ktoré spôsobujú urologické infekcie (najčastejšie črevné baktérie Escherichia coli), sa nachádzajú na koži v okolí konečníka. Odtiaľ sa potom krátkou cestou rýchlo šíria cez perineum smerom k močovým a pohlavným orgánom ženy.

Ďalšie informácie o infekciách močových ciest nájdete na stránke v tejto časti.

Prostatitída u mužov

Zápal močových ciest u mužov zahŕňa aj zápal prostaty (predstojnej žľazy). Najčastejšie myslíme na chronický zápal prostaty, ktorý so sebou niekedy prináša potrebu častého močenia, ale najmä bolesť v panvovej oblasti. Tieto príznaky bývajú prítomné trvalo, ale sú menej intenzívne ako pri akútnom zápale prostaty.

Ďalšie informácie o prostatitíde nájdete na stránke v tejto časti.

šťastný starší pár na pohovke

Wobenzym: účinná pomoc pri gynekologických zápaloch a zápaloch močových ciest

Liek Wobenzym vďaka kombinácii enzýmov priaznivo pôsobí na priebeh zápalových ochorení a pomáha predchádzať ich opakovaniu. Účinky lieku Wobenzym:

  • podporuje proces hojenia zápalov,

  • zlepšuje celkovú imunitu,

  • pomáha pri opakovaných vaginálnych mykózach,

  • zvyšuje účinnosť antibiotík pri liečbe gynekologických zápalov rôzneho pôvodu.

tri generácie radostných žien

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.