Chlamýdiová infekcia

Wobenzym podporuje hojenie zápalu a posilňuje obranyschopnosť

Chlamýdiová infekcia: problém pre zdravie ženy aj muža

Chlamýdiové infekcie patria v súčasnosti medzi najčastejšie sexuálne prenosné ochorenia, ktoré spôsobujú zápaly pohlavných orgánov a močových ciest. Nakaziť sa je možné pri pohlavnom styku – nielen vaginálnom, ale aj orálnom alebo análnom. Chlamýdie môžu byť okrem iného príčinou neplodnosti oboch pohlaví či predčasného pôrodu u tehotných žien. Pri pôrode sa infekcia môže preniesť na novorodenca.

Príznaky chlamýdiovej infekcie

Chlamýdiová infekcia je nebezpečná v tom, že u väčšiny pacientov prebieha bezpríznakovo. Môže tak dochádzať k nevedomej nákaze sexuálnych partnerov a v dlhodobom horizonte môže byť chlamýdia príčinou ďalších zdravotných ťažkostí, ako je endometrióza, bolestivá menštruácia alebo dokonca až neplodnosť.
Pokiaľ sa príznaky chlamýdiovej infekcie prejavujú, patria medzi ne:

  • bolestivé močenie (pálenie, rezanie, diskomfort),

  • u žien bolesť pri pohlavnom styku, krvácanie po styku alebo mimo cyklu,

  • bolesti v podbrušku,

  • biely výtok z pošvy, u mužov z močovej trubice,

  • bolesti semenníkov.


U žien so bolesťami a bielym výtokom môže prejavovať aj vaginálna mykóza.

Wobenzym podporuje liečbu chlamýdiovej infekcie

Pri infekcii chlamýdiami sa podávajú antibiotiká, a to tak chorému, ako aj jeho sexuálnemu partnerovi. Inak by mohlo dochádzať k opakovanému vzájomnému odovzdávaniu infekcie. 
Účinnosť antibiotickej liečby je možné zvýšiť súčasným užívaním lieku Wobenzym, ktorý zaisťuje lepší prienik antibiotík do zápalom zasiahnutých tkanív. Navyše zlepšuje celkovú obranyschopnosť organizmu a tým bráni opakovaniu ochorenia.

Dávkovanie Wobenzymu pri chlamýdiových infekciách

starší pár na pohovke

Účinnosť liečby Wobenzymom potvrdili štúdie

Celkovo 227 chorých (mužov aj žien) bolo zaradených do štúdie pri potvrdených chlamýdiových infekciách močovo-pohlavného ústrojenstva. Pacienti boli rozdelení na 3 podobne veľké skupiny – v prvej skupine bola použitá iba štandardná liečba antibiotikami, v druhej skupine bola antibiotická liečba doplnená o podanie enzýmov vo forme vnútrosvalovej injekcie, tretia skupina dostávala k antibiotikám Wobenzym v dávke 3× 5 tabliet denne počas 20 dní.

V skupine pacientov liečenej iba antibiotikami bolo vyliečených 61,4 % osôb, zatiaľ čo v skupine, ktorá dostávala navyše Wobenzym, sa podiel vyliečených zvýšil na 92,3 %. A čo bolo zvlášť významné, u žiadneho pacienta z tejto skupiny nedošlo v priebehu troch mesiacov k opakovaniu zápalov. Výsledky s Wobenzymom sa podobali výsledkom v skupine, ktorá dostávala k antibiotikám enzýmy injekčne – v tejto skupine bol podiel uzdravených pacientov 90,1 %.

graf pacientov vyliečených z chlamýdií

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.