ORL chirurgia

Wobenzym skracuje čas hojenia po operácii

Najčastejšie vykonávané ORL operácie

ORL alebo otorinolaryngológia je lekársky odbor, ktorý sa špecializuje na choroby uší, nosa a hrdla. Nádcha alebo zápal nosohltana sú zdanlivo neškodné ochorenia a nemali by viesť k operácii. Na ORL sa však často stretávajú pacienti, ktorí sa kvôli neliečenému chronickému ochoreniu nevyhnú náročnejším zákrokom.

ORL lekári najčastejšie stretávajú pacientov na operačnej sále pre:

  • operáciu nosných mandlí,

  • operáciu krčných mandlí,

  • operáciu ucha (napríklad operácia chronického zápalu stredného ucha),

  • operáciu uzlín na krku,

  • operáciu zlomeného nosa.

Operácia krčných mandlí

Tonzilektómia, alebo odstránenie mandlí, je bežný chirurgický zákrok v oblasti ORL. Mandle sú párový oválny orgán nachádzajúci sa v zadnej časti krku, ktorý sa v normálnom stave spolu s okolitými lymfatickými tkanivami významne podieľa na obrannej reakcii proti infekcii. Chronický zápal mandlí z nich však robí infekčné ohnisko, z ktorého sa infekcia môže rozšíriť do iných priestorov hrdla a spôsobiť vážne komplikácie. V takom prípade sa potom vykonáva chirurgické odstránenie mandlí v lokálnej alebo celkovej anestézii.

Operácia stredného ucha

Neliečený zápal stredného ucha sa môže rozšíriť a spôsobiť vážne komplikácie, ako je trvalá strata sluchu, silné závraty, poškodenie tvárového nervu a v najzávažnejších prípadoch aj život ohrozujúce komplikácie, ako je napríklad meningitída. Preto sa pri akútnom a chronickom zápale stredného ucha často vykonáva chirurgický zákrok na odstránenie zápalového ložiska zo stredného ucha.

Wobenzym môže urýchliť zotavenie po operácii ORL

Dokonca aj operácie sú určitým druhom zranenia. Chirurgické zákroky spôsobujú „poškodenie“ tkaniva rovnako ako úrazy, na ktoré telo reaguje rovnakým procesom hojenia. Úrazy a pooperačné stavy pravidelne sprevádzajú opuchy, zápaly a bolesti. ORL operácie zvyčajne nezanechávajú veľké rany. Napriek tomu môže telo zákrok ťažko znášať, čo predlžuje pooperačnú rekonvalescenciu. Čítajte viac o hojení rán po operácii.

spievajúci pár s varechami

Wobenzym vám môže pomôcť dostať sa rýchlejšie do formy. Enzýmy, ktoré obsahuje, urýchľujú vstrebávanie opuchov a zmierňujú bolesť. Wobenzym podporuje celý proces samoliečby v tele, aby zápal prebiehal efektívne a bez následkov. Liečba Wobenzymom je vždy súčasťou celkovej starostlivosti o pooperačnú ranu. Najlepší účinok dosiahneme, ak podpornú liečbu Wobenzymom začneme čo najskôr po operácii, samozrejme po predchádzajúcej konzultácii s ošetrujúcim lekárom.

Dávkovanie Wobenzymu po operácii ORL

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.