Ortopedická operácia – artroskopia

Wobenzym skracuje čas hojenia po operácii

Čo je artroskopia?

Artroskopia je moderný a jednoduchý chirurgický zákrok v ortopédii, pri ktorom lekár vyšetrí kĺb a urobí na ňom chirurgický zákrok. Do kolenného kĺbu sa cez dva malé rezy zavedie endoskopická sonda (artroskop) obsahujúca kameru. Artroskopia si nevyžaduje priame otvorenie kĺbu. Najčastejšie operovaným kĺbom je koleno, nasleduje rameno a menej často päta a lakeť. Artroskopia sa môže použiť na ošetrenie menisku, na opravu skríženého väzu v kolene alebo na zašitie rotátorovej manžety v ramene.

Wobenzym pomáha pri hojení rán po artroskopii

Aj pri menších chirurgických zákrokoch, ako je artroskopia, dochádza k „poškodeniu“ tkaniva, podobne ako pri úrazoch, na ktoré telo reaguje rovnakým procesom hojenia. Chirurgický zákrok je teda v istom zmysle zranením a podobne ako zranenia, aj tieto pooperačné stavy pravidelne sprevádzajú opuchy, zápaly a bolesti. Čítajte viac o hojení rán po operácii.
Dôležitým pomocníkom pri hojení po artroskopii je systémový enzymoterapeutický liek Wobenzym. Enzýmy, ktoré obsahuje urýchľujú vstrebávanie opuchov a zmierňujú bolesť. Wobenzym podporuje celý samoliečebný proces v tele, aby zápal prebiehal efektívne a bez následkov
Liečba Wobenzymom je vždy súčasťou celkovej pooperačnej starostlivosti o ranu. Najlepší účinok dosiahneme, ak podpornú liečbu Wobenzymom začneme čo najskôr po operácii, samozrejme, po predchádzajúcej konzultácii s ošetrujúcim lekárom.

Dávkovanie Wobenzymu po artroskopii

lyžiar idúci zo svahu

Účinok Wobenzymu bol potvrdený klinickými štúdiami

V mnohých klinických štúdiách sa preukázalo, že Wobenzym je užitočný pri pooperačnom manažmente artroskopických zákrokov na kĺboch. Napríklad v dvojito zaslepenej štúdii v Nemecku, ktorá sa uskutočnila podľa náročných požiadaviek modernej medicíny s 80 pacientmi, pacienti liečení Wobenzymom po operácii menisku zaznamenali rýchlejší pokles pooperačného opuchu a bolesti a výraznejšie zlepšenie pohyblivosti kolenného kĺbu ako kontrolná skupina.

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.