Podvrtnutie členka

Wobenzym urýchľuje vstrebávanie opuchu a zmierňuje bolesť

Ako rozpoznať podvrtnutý členok

Podvrtnutie členka je jedným z najčastejších zranení, ktoré sa vyskytuje najmä u športovcov. Nevyhýba sa však ani menej aktívnym jedincom, ktorí vykonávajú športové aktivity príležitostne. K podvrtnutiu členka dochádza vtedy, keď väzy stabilizujúce kĺb prekročia svoje maximálne natiahnutie a dôjde k ich poškodeniu. Zranenie zvyčajne vzniká pri športe alebo pri neopatrnom pohybe po nerovnom teréne. Poškodené väzy môžu byť v lepšom prípade len natiahnuté, v horšom prípade sa môžu pretrhnúť, čo výrazne zhorší funkciu členka.

Okamžite po vyvrtnutí členka sa spúšťa:

  • silná bolesť,
  • zvýšená citlivosť na dotyk,
  • opuch,
  • modriny,
  • obmedzená pohyblivosť kĺbov.

Vyvrtnutý členok: prvá pomoc

Po poranení členka je potrebné zdvihnúť postihnutú nohu do zvýšenej polohy nad úroveň bedrového kĺbu, aby sa lepšie odvádzal opuch. Poranenie ľadujte každé dve hodiny v trvaní 20 minút. Vo zvyšnom čase je vhodné priložiť na kĺb elastický obväz. Môžeme použiť aj špeciálne gély určené na natiahnutie väzov.
Vo väčšine prípadov sa podvrtnutý členok rýchlo zahojí. V prípade neliečeného podvrtnutia členka alebo zlého hojenia však často dochádza k recidívam, ktoré môžu výrazne obmedziť život pacienta. Preto nepodceňujte liečbu podvrtnutia členka.

Enzýmy pomáhajú pri hojení podvrtnutého kĺbu

Zranenia zvyčajne znamenajú pracovnú neschopnosť, voľno od tréningu a obmedzenia v oblasti koníčkov. Pacienta preto zaujíma dĺžka liečenia zranenia a celková rekonvalescencia. Vybrané enzýmy v našom tele pomáhajú urýchliť priebeh zápalu a vstrebávanie opuchu. Tie sa podieľajú na tom, aby sa rana mohla hojiť pre telo najúčinnejším a najrýchlejším spôsobom. Avšak zranenia vrátane podvrtnutia a natiahnutia, pri ktorých vzniká výrazný opuch, sú udalosti, s ktorými sa enzýmy v našom tele nemusia dostatočne rýchlo vyrovnať. Preto je vhodné podporiť organizmus podávaním enzýmov zvonka. Dlhoročný výskum overil účinnosť špeciálnej zmesi proteolytických enzýmov nachádzajúcich sa vo Wobenzyme.

dvaja muži bežiaci v lese

Wobenzym: návrat k bezbolestnému pohybu

Enzýmy, ktoré sa nachádzajú vo Wobenzyme, podporujú činnosť preťaženého lymfatického systému, uľahčujú odbúravanie poškodených tkanív a odpadových produktov metabolizmu. Tým sa urýchľuje priebeh zápalu a vstrebávanie opuchov, krvácania a modrín. V dôsledku toho sa skracuje čas hojenia, práceneschopnosť a prestoje z tréningu. Wobenzym tiež zmierňuje bolesť, ktorá sprevádza výron. Najmä u netrénovaných jedincov, kde je väčšia náchylnosť na mikrotraumy po náročnej fyzickej aktivite, je vhodné začať užívať Wobenzym hneď, ako sa objavia problémy.

Dávkovanie lieku Wobenzyme pri výronoch

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.