Wobenzym

Mali ste úraz?

Okrem krásnych zážitkov na horách nás môže stretnúť aj úraz. Keď už predsa len k úrazu dôjde, prejavuje sa vždy opuchom, zápalom a bolesťou rôznej intenzity.

Čo urýchli hojenie po úrazoch?  Liek Wobenzym!

  • Urýchľuje hojenie a vstrebávanie opuchov
  • Skracuje dobu liečby
  • Zmierňuje bolesť

Kde kúpite Wobenzym za najlepšie ceny?

Vyberajte z preverených lekární

Záťaž zvyšujte postupne

Príčiny úrazov bývajú u rekreačných a profesionálnych športovcov rôzne. Tí, ktorí sa k aktívnejšiemu pohybu dostanú len párkrát za rok, mávajú tendenciu preceňovať svoje sily. Bez predchádzajúceho dostatočného tréningu potom väčšinou ich telo nadmernú záťaž neunesie.

Náhly a nadmerný výkon často vedie k svalovým problémom, od drobných až po závažnejšie. Netrénovaný organizmus sa tiež rýchlejšie unaví, stratí potrebnú koncentráciu a ľahšie môže prísť k prípadnému úrazu. U aktívnych športovcov a profesionálov vznikajú problémy skôr z dlhodobej fyzickej záťaže, ktorá vedie k preťažovaniu šliach a svalov. Ani im sa počas prípravnej a pretekárskej sezóny nevyhýbajú úrazy, ktoré ich vyradia z tréningu a veľakrát aj znemožnia štartovať v pretekoch, na ktoré sa dlho pripravovali.

Samozrejme, najlepšie je snažiť sa úrazom pokiaľ možno predchádzať. Rekreační športovci by mali s dostatočným predstihom pred odchodom na hory začať najprv s miernym tréningom a záťaž postupne zvyšovať. Po príchode na vysnívanú zimnú dovolenku by sa potom rozhodne nemali hneď prvý deň snažiť dohnať fyzickým výkonom to, čo v predchádzajúcich mesiacoch zanedbávali. Skúsení a trénovaní lyžiari by potom ani na okamih nemali prepadnúť pocitu, že im sa nič nemôže stať. Nedostatočná pozornosť je totiž vždy jedným zo základných predpokladov vzniku úrazu.

Keď už predsa len k úrazu dôjde…

Jeho následky mávajú často všeličo spoločné. Či sa už jedná o poranenie ľahšie alebo vážnejšie, vždy sa prejavuje opuchom, zápalom a bolesťou rôznej intenzity. U ľahších úrazov spravidla stačí ľadový obklad, odľahčenie a polohovanie končatiny, v závažnejších prípadoch je nevyhnutné lekárske ošetrenie. Pre rýchlejšie hojenie po úrazoch sa osvedčilo podávanie enzymového lieku Wobenzym. Pôsobí proti zápalu, urýchľuje vstrebávanie opuchov a krvných výronov a tiež zmierňuje bolesť. Najväčší účinok dosiahneme, keď tento liek podávame čo možno najskôr po vzniku úrazu. Preto je dobré mať Wobenzym pre istotu pribalený so sebou.

To všetko je len niekoľko dobre mienených rád pre prípad, že sa niečo stane. My vám, samozrejme, prajeme, aby ste nič z toho nepotrebovali a prežili tohtoročnú zimu vo všetkej spokojnosti podľa svojich predstáv

Kde kúpite Wobenzym za najlepšie ceny?

Vyberajte z preverených lekární