Wobenzym

Chirurgická operácia

Na každý chirurgický zákrok reaguje organizmus zápalom, opuchom a bolesťou. Významným pomocníkom pri hojení po operáciách sú enzýmy, ktoré obsahuje liek Wobenzym. Obmedzujú vznik opuchov a urýchľujú ich vstrebávanie. Zároveň zmierňujú bolesť a skracujú dobu hojenia. Tieto enzýmy tiež znižujú výskyt pooperačných komplikácií s hojením rany. Najmä pre ženy, ale nielen pre ne, je tiež dôležité, že pomáhajú zabezpečiť tvorbu menšej jazvy.

Potvrdené klinickými štúdiami

Pomoc Wobenzymu v pooperačnej liečbe potvrdil rad klinických štúdií. V dvojito zaslepenej, placebom kontrolovanej štúdii v Nemecku, bolo zaradených 80 pacientov. U všetkých bolo potrebné riešiť cievne postihnutie dolnej končatiny bypassom. Pacienti užívali tri dni pred operáciou Wobenzym a pokračovali v užívaní tohto lieku po celý čas hospitalizácie, teda najdlhšie 14 dní. Boli sledované zmeny v objeme postihnutej končatiny, veľkosť opuchnutia a celkovej bolestivosti, ako vedľajšie kritérium i dĺžka pobytu v nemocnici. Vo všetkých týchto ukazovateľoch dopadla výrazne lepšie skupina s Wobenzymom.

Rovnako dobré výsledky boli dosiahnuté v klinických štúdiách po operáciách hemoroidov a v ďalších oblastiach. Vo všetkých týchto prípadoch je však dôležité konzultovať podpornú liečbu Wobenzymom s lekárom.

Skúsenosti pacientov

Vendula Homolková, Praha

„Wobenzym mi pomohol pri operáciách už viackrát. Najskôr to bolo pri operácii cysty v prsníku, potom pri operácii brušnej dutiny a pred troma rokmi pri výmene bedrového kĺbu za umelý. Zakaždým sa mi pooperačné rany veľmi pekne zahojili a rýchlo som sa zotavila. S pomocou tohto lieku som veľmi dobre zvládla aj vytrhnutie zuba múdrosti. Začiatkom tohto roka som si nechala operovať očné viečka a na Wobenzym, ktorý som inak začala užívať vždy päť dní pred operáciou, som zabudla ako na smrť. Samotná plastická operácia prebehla dobre, ale rany sa zle a pomaly hojili. Dostala som zápal a nič nepomáhalo. A potom som si spomenula, že nemám Wobenzym. Okamžite som zašla do lekárne a ešte tam som užila 10 dražé. V takto vysokej dávke som pokračovala ešte 3 dni, po ktorých došlo k rapídnemu zlepšeniu. Potom som dávku znížila na polovicu (3 krát 5 dražé). Po ôsmich dňoch užívania Wobenzymu som mala viečka úplne zahojené.“

Anna Š., Děčín

„Už 17 rokov trpím cukrovkou a štyrikrát denne si pichám inzulín. Chcela som si dať operovať výrastky na nohách, ktoré mi pri chôdzi spôsobovali bolesť. Lekári sa báli, že sa pooperačná rana nebude hojiť a mohla by som kvôli tomu prísť o nohu. Nakoniec som pred 2 rokmi vysvetlila lekárovi v České Lípě, že beriem na svoje reumatické ochorenie dlhodobo Wobenzym a všetko sa mi dobre hojí. Po operácii bol potom sám prekvapený, ako rýchlo sa moja rana zahojila. To isté sa opakovalo vlani, keď mi boli odobraté oba vaječníky a maternica. Už po týždni som bola prepustená z nemocnice, takže skôr ako mnoho iných pacientov, ktorí netrpia cukrovkou. Na Wobenzym nedám dopustiť.“

Kedy začať Wobenzym užívať?

Najlepší účinok dosiahneme, ak zahájime podpornú liečbu Wobenzymom čo najskôr po operácii, samozrejme s predchádzajúcou konzultáciou s ošetrujúcim lekárom. Zo začiatku sa podáva vyššia dávka 3×7 až 3×10 dražé Wobenzymu denne, ktorá sa postupne podľa odozvy liečby a hojenia rany znižuje na 3×5, minimálne 3×3 dražé denne. Celkovú dennú dávku je pritom možné rozdeliť na dve časti, ktoré sa potom užívajú ráno a večer. Príklad: namiesto 3×7 dražé denne sa dá užívať 2×10 dražé za deň. Liečba Wobenzymom je vždy súčasťou celkovej starostlivosti o pooperačnú ranu.

Spôsob užívania

Wobenzym treba užívať nalačno, nikdy s jedlom, najmenej 2 hodiny po poslednom predchádzajúcom jedle a aspoň ½ hodiny pred ďalším jedlom. Tablety nehryzieme a výdatne ich zapijeme aspoň 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávne užívanie lieku znižuje jeho vstrebávanie a tým aj účinok!

Aké balenie kúpiť?

Za účelom hojenia rany po ľahších a stredne ťažkých operáciách za pomoci Wobenzymu spravidla postačí zakúpiť stredne veľké balenie po 200 dražé. Po závažnejších zákrokoch je vhodné veľké balenie po 800 dražé pre dlhodobejšie užívanie.

K liečeniu pomocou enzýmov použite liek Wobenzym

Wobenzym je liek registrovaný v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv. Jeho liečebné účinky sú preukázané radom kontrolovaných klinických štúdií. Vo svete si ho ľudia kupujú už vyše štyridsať rokov. Iba v Slovenskej republike ho každý rok užíva viac ako stotisíc zákazníkov, mnohí z nich opakovane.