Wobenzym

Ortopedické operácie (vrátane zlomenín)

Či už ide o operáciu menisku, členka, výmenu bedrového kĺbu alebo operáciu komplikovaných zlomenín, na každý chirurgický zákrok reaguje organizmus zápalom, opuchom a bolesťou. Významným pomocníkom pri hojení po operáciách sú enzýmy, ktoré obsahuje liek Wobenzym. Obmedzujú vznik opuchov a urýchľujú ich vstrebávanie. Zároveň zmierňujú bolesť a skracujú dobu hojenia. Tieto enzýmy taktiež znižujú výskyt pooperačných komplikácií s hojením rany. Najmä pre ženy, ale nielen pre ne, je rovnako dôležité, že pomáhajú zabezpečiť tvorbu menšej jazvy.

Potvrdené klinickými štúdiami

Pomoc Wobenzymu v pooperačnej liečbe potvrdil rad klinických štúdií. V dvojito zaslepenej štúdii v Nemecku, realizovanej podľa náročných požiadaviek modernej medicíny s 80 pacientmi, bol u osôb po operácii menisku liečených Wobenzymom, zaznamenaný rýchlejší ústup pooperačných opuchov, bolesti a zlepšenie hybnosti kolenného kĺbu než u kontrolnej skupiny. V inej štúdii, do ktorej bolo zahrnutých 89 pacientov po operácii zlomenín, bolí tí, ktorí užívali Wobenzym, prepustení z nemocnice v priemere o týždeň skôr (po 17,7 dňoch) ako pacienti bez Wobenzymu (po 24,1 dňoch).

Skúsenosť pacienta: Ing. Helena C., Praha.

Môj 21-ročný syn, ktorý hral posledné štyri roky hokej v USA v juniorských a univerzitných tímoch, sa musel minulý rok podrobiť operácii kolena. Od tej doby ho neustále trápil opuch, koleno bolo bolestivé, bolo zrejmé, že je v ňom stále zápal. Keď som po chirurgickom zákroku v oblasti tváre začala užívať Wobenzym, prečítal si k tomu leták a začal ho užívať tiež. Už po 14 dňoch bez problémov dvojfázovo trénoval.“

Upozorňujeme, že v zmysle zákona o reklame č.138/2002 Sb. výsledky štúdií ani tu uverejnené výpovede pacientov nemožno prijímať ako odporúčanie lekára či iného odborníka. Výpovede pacientov sú subjektívne. Na základe ich príkladov preto nie je možné stanoviť vlastnú diagnózu a očakávať totožný výsledok.

Kedy začať Wobenzym užívať?

Najlepší účinok dosiahneme, ak začneme podpornú liečbu Wobenzymom čo najskôr po operácii. Samozrejme, po predchádzajúcej konzultácii s ošetrujúcim lekárom. Zo začiatku sa podávajú vyššie dávky 3×7 až 3×10 dražé Wobenzymu denne. Postupne, podľa odozvy liečby a hojenia rany, sa dávka znižuje na 3×5, minimálne 3×3 dražé denne. Celkovú dennú dávku je pritom možné rozdeliť na dve časti, ktoré sa potom užívajú ráno a večer. Príklad: namiesto 3×7 dražé denne je možné užívať 2×10 dražé za deň. Liečba Wobenzymom je vždy súčasťou celkovej starostlivosti o pooperačnú ranu.

Spôsob užívania

Wobenzym treba užívať nalačno, nikdy s jedlom, najmenej dve hodiny po poslednom predchádzajúcom jedle a aspoň pol hodiny pred ďalším jedlom. Tablety nehryzieme a výdatne ich zapijeme najmenej 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávne užívanie lieku znižuje jeho vstrebávanie a tým aj účinok!

Aké balenie si kúpiť?

Na zahojenie rany po ľahších a stredne ťažkých operáciách za pomoci Wobenzymu spravidla postačí zakúpiť stredne veľké balenie po 200 dražé. Po závažnejších zákrokoch je vhodné veľké balenie po 800 dražé pre dlhodobejšie užívanie.

Na liečbu pomocou enzýmov použite liek Wobenzym

Wobenzym je liek registrovaný v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv. Jeho liečebné účinky sú preukázané radom kontrolovaných klinických štúdií. Vo svete si ho ľudia kupujú už vyše štyridsať rokov. Iba v Českej republike ho každý rok užíva viac než stotisíc zákazníkov, mnohí z nich opakovane.