Wobenzym

Plastické operácie

V čom sú plastické operácie iné ako ostatné operácie? Ku chirurgovi, gynekológovi, urológovi, ortopédovi a ďalším odborníkom prichádza pacient so zdravotným problémom. Operácia ho má tohto problému zbaviť. Plastického chirurga väčšinou navštevuje v podstate zdravý človek. Želá si vyzerať lepšie, ide teda predovšetkým o kozmetický efekt. Okrem nárokov na zručnosť plastického chirurga, je preto ešte väčší dôraz kladený na rýchly a bezproblémový priebeh hojenia pooperačnej rany a na tvorbu čo možno najmenšej jazvy, než u ostatných operácií.

Kedy vám môže Wobenzym pomôcť?

  • pri operáciách tváre:
    • tvár (brada, čelo, nos, obočie, očné viečka, pery, uši)
    • krk
    • brucho
  • pri modelácii a zväčšovaní pŕs
  • pri liposukcii

Wobenzym pomáha pri redukcii opuchov a hematómov, urýchľuje hojenie a liečbu pooperačného „zápalu“ a skracuje dobu liečby až o tretinu. Pri liposukcii navyše podporou činnosti lymfatického systému zlepšuje vstrebávanie narušeného tukového tkaniva.

Dávkovanie Wobenzymu

Nalačno
(najmenej 2 hod. po predchádzajúcom jedle a aspoň ½ hodinu pred ďalším jedlom)

 Odporúčanie výrobcu
Pred operáciou
3×5 až 10 dražé
Operácia
Vysadiť večer pred operáciou

Po operácii

(podávanie začať až pri prvej pevnej strave)

3×5 až 10 dražé

Postupne znižovať

až na 3×3 dražé.

Celkovú dennú dávku je možné rozdeliť na dve časti, ktoré sa potom užívajú ráno a večer. Príklad: namiesto 3×6 dražé denne možno užívať 2×9 dražé za deň. Liečba Wobenzymom je vždy súčasťou celkovej starostlivosti o pooperačnú ranu.

Skúsenosť pacienta:

Ing. Helena C., Praha.

Tohto roku v lete som sa podrobila chirurgickému zákroku v oblasti tváre. Mala som z toho určité obavy, pretože od úrazu, ktorý som utrpela už pred mnohými rokmi, sa mi na tele objavujú vo zvýšenej miere opuchy a krvné podliatiny. Wobenzym som začala užívať ihneď po operácii v dávke 3×3 tablety, neskôr som dávku znížila. Priebeh po operácii bol bezproblémový – opuchy boli malé a veľmi rýchlo odzneli, hojenie prebehlo veľmi rýchlo. Čo ma však ešte viac udivilo bola skutočnosť, že pominul i opuch nohy ako následok úrazu spred mnohých rokov, a že som sa celkovo začala cítiť výborne.“

Upozorňujeme, že v zmysle zákona o reklame č.138/ 2002 Sb. výsledky štúdií ani tu uverejnené výpovede pacientov nemožno prijímať ako odporúčanie lekára či iného odborníka. Výpovede pacientov sú subjektívne. Na základe ich príkladov preto nie je možné stanoviť vlastnú diagnózu a očakávať totožný výsledok.

Aké balenie kúpiť?

Na zahojenie rany po ľahších a stredne ťažkých operáciách za pomoci Wobenzymu spravidla postačí zakúpiť stredne veľké balenie po 200 dražé. Po závažnejších zákrokoch je vhodné veľké balenie po 800 dražé pre dlhodobejšie užívanie.

Na liečbu pomocou enzýmov použite liek Wobenzym

Wobenzym je liek registrovaný v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv. Jeho liečebné účinky sú preukázané radom kontrolovaných klinických štúdií. Vo svete si ho ľudia kupujú vyše štyridsať rokov. Iba v Slovenskej  republike ho každý rok užíva viac ako stotisíc zákazníkov, mnohí z nich opakovane.