Wobenzym

Imunita – základ nášho zdravia

Problémy s imunitou trápia predovšetkým v priebehu zimy a bezprostredne po nej, kedy býva telo výraznejšie oslabené. Preto je dôležité posilniť obranyschopnosť pomocou enzýmov v lieku Wobenzym. Wobenzym podporuje oslabenú imunitu a pomáha pri opakovaných zápaloch dýchacích ciest bakteriálneho aj vírusového pôvodu.

  • Viete, že imunitu oslabuje fyzická námaha?
  • Viete, že imunitu oslabuje psychické napätie a stres?

Čo robiť pre posilnenie imunity

Mali by sme upraviť výživu, byť primerane fyzicky aktívni, obmedzovať stresové situácie a vhodným spôsobom otužovať organizmus. Predovšetkým v situáciách, kedy máme zníženú obranyschopnosť, majú svoje nezastupiteľné miesto vitamíny, probiotiká a enzýmy. Probiotiká významne ovplyvňujú črevnú mikroflóru. Vitamíny, ktoré náš organizmus sám netvorí, a preto musíme dbať na ich pravidelný prísun, sa v našom tele stávajú dôležitou zložkou enzýmov. Bez enzýmov by sa nemohli uskutočňovať žiadne biochemické procesy, bez nich by neexistoval život.

Enzýmy – režiséri imunitného systému

Niektoré enzýmy v našom tele modulujú a riadia správne fungovanie imunity. Dokážu ju naštartovať, zvýšiť jej obranyschopnosť a v správnom okamihu zase dokážu jej aktivitu utlmiť. Udržiavajú tak imunitný systém v správnej rovnováhe. Ak je naša imunita oslabená, činnosť enzýmov riadiacich imunitné pochody v tele podporíme dodaním podobných enzýmov zvonka.

Pomoc pre ľudí už viac ako päťdesiat rokov

Najznámejší enzýmový liek Wobenzym si ľudia vo svete kupujú vyše 50 rokov. V Slovenskej republike sa dá zohnať viac ako 25 rokov. Podľa najnovších výsledkov prieskumu renomovanej agentúry AISA pozná z vlastnej skúsenosti Wobenzym až 20% opýtaných alebo ich známych či príbuzných. 90% ľudí, ktorí ho užívali, s ním bolo spokojných. Každým rokom pribúda počet tých, ktorí si chcú osobne overiť účinnosť tohto lieku, aj takých, čo si ho kupujú opakovane. Wobenzym pomáha pri liečbe širokého spektra ochorení – pôsobí proti zápalom, opuchom a poruchám imunity. Zhruba tretina zákazníkov ho užíva na posilnenie oslabenej imunity.

Sila enzýmov

Na rozdiel od iných liekov, prírodné enzýmy nezasahujú proti prejavom alebo pôvodcom určitého ochorenia, ale mobilizujú imunitný systém, aby sa organizmus s chorobou alebo jej hrozbou vyrovnal čo najlepšie sám.

O polovicu menej infekčných ochorení

Účinnosť Wobenzymu preukázalo množstvo štúdií u nás i v zahraničí. V Českej republike bol napríklad podávaný 346 deťom, ktoré trpeli opakovanými zápalmi dýchacích ciest – zápalmi hrtanu, nosohltanu, angínami, zápalmi vedľajších nosových dutín, priedušiek či stredného ucha. V priebehu jedného roka po začatí podpornej liečby Wobenzymom poklesol priemerný počet ochorení u týchto detí o viac ako polovicu – v porovnaní s predchádzajúcim rokom bez Wobenzymu. Spotreba antibiotík sa v sledovanej skupine znížila dokonca o viac než dve tretiny! Podobne dobré výsledky s týmto liekom má z vlastnej skúsenosti aj veľa dospelých, ktorí v dôsledku dlhodobo oslabenej imunity trpeli opakovanými zápalmi dýchacích ciest.

Kedy začať s liečbou?

Keďže posilnenie imunity je dlhodobý proces, zodpovedá tomu aj spôsob podpornej terapie. Osoby s oslabenou imunitu by mali s užívaním Wobenzymu začať v období, kedy sú najviac ohrozené – teda na jar či na jeseň, pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe, alebo v období zvýšeného stresu, a to počas niekoľkých týždňov. Pokiaľ už niekoho virózy alebo angíny trápia, oplatí sa začať enzýmy užívať čo najskôr. Okrem potrebného posilnenia imunity totiž Wobenzym pomáha rýchlejšie zvládnuť ochorenia dýchacích ciest a skracuje tak dobu ich liečby. Pri podávaní antibiotík podporuje ich prienik do tkanív a zvyšuje účinok. V období rekonvalescencie po skončení ochorenia je účinnou obranou proti jej prípadnému opakovaniu alebo prechodu do chronického stavu.