Wobenzym

Trápi vás vaginálna mykóza (kvasinková infekcia) niekoľkokrát za rok?

Vaginálna mykóza sa zvlášť často vyskytuje v letných mesiacoch, potrápiť ale dokáže kedykoľvek v priebehu roka. Na liečbu jednorazovej, akútnej mykózy sa užívajú rôzne antimykotické prípravky, ale mnohým ženám sa mykózy napriek tomu vracajú. Pri opakovaní tohto ochorenia sa ukázala ako veľmi účinná podporná liečba enzýmovým liekom Wobenzym.

Problémy sa dostavujú najmä v lete

Zatiaľ čo pre väčšinu bežnej populácie je leto obdobím pohody a relaxácie, kedy si možno bezstarostne odpočinúť od každodenného zhonu a stresu, ženy, ktoré trápia opakované vaginálne mykózy, vstupujú do leta s obavami a celým radom nepríjemných obmedzení. K hlavným rizikovým faktorom vzniku mykóz totiž patrí kúpanie v chlórovanej vode a teplé a vlhké prostredie, najmä nosenie mokrých plaviek, či upnutých nepriedušných nohavíc napríklad pri jazde na bicykli, kedy sa intímne oblasti ľahko zaparia. Nebezpečná môže byť akákoľvek nečistota, avšak ani s hygienou sa to nemá preháňať. Časté umývanie zase narušuje prirodzené prostredie pošvy. A aj keď sa opakovanými mykózami sužovaná žena usiluje dávať pozor, mnohokrát sa v lete opätovnému výskytu tohto ochorenia aj tak nevyhne.

Prečo sa mykózy opakujú?

K liečbe akútnych vaginálnych mykóz sú bežne používané lieky a prostriedky – tzv. antimykotiká. Mnohým ženám sa však mykózy aj po tejto liečbe neustále vracajú. V takom prípade nestačí liečiť samotnú mykózu, ale aj problém ich opakovania. Odpoveď je treba hľadať predovšetkým v imunite. Ženy s opakovanými mykózami majú spravidla určité problémy s „lokálnou imunitou“ vo vaginálnych tkanivách.

Pomôcť môže liek Wobenzym

Riešenie ponúka podporná liečba liekom Wobenzym. V projekte v Českej republike bolo overené, že u všetkých žien, ktorým sa počas bežnej antimykotickej liečbe opakovali mykózy štyrikrát až deväťkrát za rok, po pridaní Wobenzymu k doterajšej liečbe došlo k významnému zníženiu počtu mykóz, a to na celé 4 roky! Rad zo sledovaných žien dokonca za celú dobu neochorel ani raz!

Vychutnajte si leto – začnite už teraz užívať Wobenzym

Podpornú liečbu opakovaných vaginálnych mykóz Wobenzymom je vhodné začať s dostatočným predstihom pred nástupom na dovolenku. Pre zachovanie dlhodobého efektu odporúčame dodržiavať kúru v dávke 2×8 tabliet denne počas doby 10 týždňov tak, ako bolo v projekte (celkom 1.120 tabliet). Minimálne je potrebné užívať do konca jednu celú dózu Wobenzymu 800 tabliet.

Je to len na Vás

Oplatí sa Vám investovať do toho, aby ste sa dlhodobo zbavili častých vaginálnych mykóz alebo prinajmenšom výrazne obmedzili ich počet?