Wobenzym

Wobenzym zvyšuje účinnosť antibiotík

Wobenzym je vhodné použiť pri liečbe antibiotikami, lebo uľahčuje ich prienik do ťažko prístupných tkanív a zvyšuje ich účinnosť.

Liečba antibiotikami – áno i nie

  • Antibiotiká sú určené na liečbu zápalov spôsobených baktériami.
  • Pri užívaní antibiotík je pre organizmus najlepšie vyliečiť sa už pri prvej kúre. Nie je dobré znižovať účinnosť liečby nedobratím antibiotík alebo ich nesprávnym dávkovaním. Účinnosť antibiotickej liečby je naopak vhodné podporiť, pretože zbytočne opakované antibiotické kúry môžu priniesť rovnaké problémy ako nadmerné užívanie antibiotík (napr. oslabenie imunity, tráviace problémy, tendencia k vzniku plesňových ochorení a pod.).
  • Nesprávne užívanie a nadužívanie antibiotík môže vyvolať rezistenciu baktérií na určité antibiotiká a spôsobiť neúčinnosť následnej liečby týmito liekmi.
  • Wobenzym podporuje oslabenú imunitu.
  • Pri zápaloch spôsobených baktériami, ktoré je nutné liečiť antibiotikami, Wobenzym ako podporný liek umožňuje lepší prienik do zápalom postihnutých tkanív a zvyšuje tak účinnosť liečby.

Ako Wobenzym pomáha pri liečbe angíny?

Angína je zápalové ochorenie spôsobené baktériami, ktoré sa obvykle lieči pomocou antibiotík. Pri opakovaných angínach je vhodná podporná liečba Wobenzymom. Pôsobí proti opuchu sliznice, zlepšuje odtok a transport hlienu. Pri zápaloch priedušiek dochádza vplyvom Wobenzymu ku skvapalneniu hustého hlienu a k jeho lepšiemu vykašliavaniu. Wobenzym je vhodné použiť pri liečbe antibiotikami, lebo uľahčuje ich prienik do ťažko prístupných tkanív a zvyšuje ich účinnosť.

Ako Wobenzym pomáha pri liečbe chlamýdií?

Antibiotiká nie sú vždy dostatočne účinné

Problémom je, že chlamýdie niekedy bývajú veľmi neústupné a nie vždy je účinná hneď prvá liečba antibiotikami. Ak v organizme pretrváva pôvodca ochorenia, zápal sa môže opakovať a často prechádza do chronického stavu.

Wobenzym pomáha zvýšiť účinnosť antibiotík

Enzýmový liek Wobenzym umožňuje pri súčasnom podávaní s antibiotikami ich lepší prienik do zápalom postihnutým tkanív, a tým zvyšuje účinnosť antibiotík. Wobenzym tiež výrazne znižuje riziko prechodu gynekologických zápalov do chronického stavu. Pri neústupných infekciách, ktoré vyvolávajú chlamýdie, Wobenzym výrazne zvyšuje účinnosť liečby a pravdepodobnosť vyliečenia.