Iné použitia lieku Wobenzym

Wobenzym pomáha pri liečbe ochorení, ktoré sprevádza zápal alebo opuch

Medzi ďalšie ochorenia a poruchy, ktorých liečbu podporí systémový enzýmoterapeutický liek Wobenzym, patria:

Lymfatický opuch

Lymfedém alebo lymfatický opuch postihuje mäkké tkanivá tela, najčastejšie horné a dolné končatiny. Je spôsobený poruchou drenážnej funkcie lymfatického systému, inými slovami, nedochádza k správnemu odvádzaniu tekutiny z medzibunkových priestorov. Lymfedém sa vyvíja nenápadne, od skrytých opuchov až po nezvratné opuchy, ktoré obmedzujú pohyblivosť kĺbov. Wobenzym vďaka enzýmom, ktoré obsahuje, zlepší priechodnosť lymfatických ciev a podporí vstrebávanie lymfatických opuchov. Prečítajte si viac o lymfedéme.

Vredy a iné chronické rany

Chronické rany, ako sú vredy predkolenia, preležaniny alebo rany spojené so závažnými ochoreniami (napr. cukrovka), sa vyznačujú dlhým a ťažkým hojením, ktoré sprevádza chronický zápal a opuch. Príčinou zlého hojenia môžu byť vyššie uvedené závažné ochorenia, ako je cukrovka. Svoju úlohu zohráva aj nedostatočné prekrvenie tkanív, vek a životný štýl. Wobenzym zlepšuje prekrvenie tkanív, podporuje vstrebávanie opuchu a posilňuje oslabený imunitný systém, čím prispieva k rýchlejšiemu hojeniu chronických rán. Okrem toho znižuje bolesť, ktorá tieto problémy sprevádza. Prečítajte si viac o chronických ranách a ich liečbe.

Fibrocystická mastopatia

Fibrocystická mastopatia je názov pre cysty a opuchy v mliečnej žľaze, ktoré vznikajú u žien v dôsledku hormonálnej nerovnováhy. V tkanive prsníka sa ukladá väzivo a vytvárajú sa malé hmatné cysty, ktoré sa zväčšujú najmä v období pred menštruáciou. Wobenzym obsahuje špeciálnu kombináciu enzýmov, ktoré pomáhajú zmenšovať cysty a zmierňujú bolesť. Prečítajte si viac o fibrocystickej mastopatii.

žena naznačujúca bolesť prsníkov

Zápal ďasien

Zápal ďasien sa prejavuje začervenaním, opuchom, obnažením zubných krčkov a krvácaním. Zvyčajne je spôsobený nedostatočnou ústnou hygienou, ktorá vedie k hromadeniu baktérií povlaku na tkanivách obklopujúcich zuby. Zápal ďasien sa môže postupne rozvinúť do chronického ochorenia nazývaného parodontitída. Wobenzym protizápalové účinky, pôsobí proti opuchu a zabraňuje vzniku chronického zápalu. Prečítajte si viac o zápale ďasien.

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.