Zápal močových ciest

Wobenzym podporuje hojenie a posilňuje obranyschopnosť

Zápal močových ciest: príčiny

Zápal močových ciest je súhrnný názov, ktorý sa môže týkať celého močového ústrojenstva, teda močovej trubice, močového mechúra a vývodných močových ciest v obličkách. U mužov táto problematika zahŕňa aj zápaly prostaty. Infekciu najčastejšie vyvoláva črevná baktéria Escherichia coli, ktorá sa z hrubého čreva šíri cez hrádzu do močovej trubice. Infekcia sa môže šíriť vzostupne, ďalej do močového mechúra a vzácne aj do obličiek. Pôvodcom zápalov močového mechúra môžu byť aj baktérie zvané chlamýdie. Ženy trpia zápalom močových ciest častejšie než muži, a to z dôvodu kratšej močovej trubice, ktorou sa baktérie šíria ľahšie.

Zápal močových ciest: príznaky

Hlavným príznakom zápalu močových ciest je pálenie, rezanie a bolesť pri močení. Pacient má časté nutkanie na močenie, ale množstvo moču je nepatrné a po močení prevažuje pocit neúplného vyprázdnenia. Môže sa vyskytovať aj bolesť v podbrušku.

Medzi príznaky zápalu močových ciest patria:

  • silná bolesť pri močení s pocitom pálenia a rezania,

  • častá potreba na močenie napriek tomu, že sú jednotlivé porcie moču malé,

  • stopy krvi v moči,

  • zakalený a nepríjemne zapáchajúci moč,

  • bolesť v podbrušku.

Ak sa infekcia rozšíri z dolných močových ciest až do obličiek, objavuje sa tupá bolesť v bedrách, zvýšená teplota a zimnica. V takom prípade je nutné neodkladne vyhľadať lekára.

Ako liečiť zápal močových ciest

Pri počínajúcej infekcii močových ciest je možné rozvoj ochorenia zastaviť vhodnými režimovými odporúčaniami a samoliečbou. Tá zahŕňa najmä zvýšenie dávky vitamínu C a tiež príjmu tekutín, ktoré zaistia vyšší prietok moču a tým aj odplavenie škodlivých baktérií.
Ak však príznaky naďalej pretrvávajú, je nutná návšteva lekára, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou predpíše antibiotiká. Neliečené a často opakované infekcie močových ciest môžu spôsobiť závažné poškodenie obličiek.

pár bežiaci v morských vlnách

Wobenzym zlepšuje účinnosť antibiotík

Ako súčasť liečby opakovaných zápalov močových ciest sa osvedčil liek systémovej enzymoterapie Wobenzym. Wobenzym nielenže zlepšuje účinok liečby pri súčasnom podávaní s antibiotikami a tým aj pravdepodobnosť vyliečenia, ale tiež posilňuje odolnosť pacienta voči prípadným opakovaným infekciám. Pri zápalových ochoreniach bakteriálneho pôvodu nenahrádza Wobenzym liečbu antibiotikami, ale zvyšuje jej účinnosť.

Dávkovanie Wobenzymu pri zápaloch močových ciest

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.